Latest Posts

Киндер Торта
Торти

Киндер Торта

Кората и филовите се надополнуваат совршено. Корите се ароматични и вкусни благодарение на лешниците, а црниот и жолтиот фил ветуваат незаборавен вкус за целото семејство.

Баклава со Ф'стаци: Извонреден Десерт
Разни Десерти

Баклава со Ф’стаци: Извонреден Десерт

Ако сте расположени да пробате нешто различно во кујна, оваа баклава со ф’стаци е рецептот што ви недостасува! Веќе ни се добро познати класичните и често подготвуваните баклави со ореви, чоколадо и слично, но има и многу други идеи за филови кои вреди да се испробаат. Еден таков е дефинитивно оној со фил од сирови […]

Шарена Бајадера со Лешник и Кафе (Посна Бајадера)
Разни Десерти

Шарена Бајадера со Лешник и Кафе (Посна Бајадера)

Оваа шарена бајадера со лешник и кафе подгответе си ја за сладок почеток на 2023 година! За новогодишните и Божиќните празници, подготвив неколку видови на ситни колачи, некои веќе испробани, а дел од нив беа нови. Направив одличен избор и сите што ги пробаа ги пофалија, па некои од нив решив да ги споделам и […]