Latest Posts

Новогодишна Трпеза: Елка од Тесто
Декорација, Лебови

Новогодишна Трпеза: Елка од Тесто

Не само што изгледа преубаво, туку е и одлична идеја за новогодишната трпеза, посебно во комбинација со макала, ајвар, итн. Се прави лесно, а изгледа преубаво и секој може да си ја подготви за брзо.

Сочни Кроасани со Кашкавал и Сирење-Уживање за Целото Семејство
Вкусни закуски, Идеи за Појадок, Идеи за Ужинка, Лиснато тесто

Сочни Кроасани со Кашкавал и Сирење-Уживање за Целото Семејство

Иако можеме да купиме кроасани во најблиската пекара или маркет, мислам дека единствениот вкус на домашни кроасани е незаменлив.

Магична Новогодишна Трпеза: Соленки со 3 Состојки
Идеи за Ужинка

Магична Новогодишна Трпеза: Соленки со 3 Состојки

Рецептот неодамна почна да се шири на социјалните мрежи, а сликите изгледаа прекрасно. Затоа и решив да ги испробам и јас и верувајте ми, мислам дека ќе ги правам многу, многу често!