Декорација

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто
Декорација, Лебови, Печива

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто

Ако сакате и вие да си ги имате овие преслатки Велигденски зајчиња од тесто на вашата трпеза и да видите насмевка на лицето на вашите најблиски, го имам вистинскиот рецептот за вас!

Пролетно Уживање: Мини Павлови Тортички
Декорација, Разни Десерти, Торти

Пролетно Уживање: Мини Павлови Тортички

За мене лично, овие Павлови мини тортички се совршениот пролетен десерт-ве заблажува и освежува во исто време. Крцкав и кремаст десерт кој навистина е неодолив и се јаде во еден здив.

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии
Главни Јадења, Декорација, Лебови, Печива

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии

Овие супер вкусни печива од тесто за пастрмајлии симболично ги направив да бидат во форма на срце.
Одзгора ги наполнив со неколку филови, а супер е што вие можете исто така да си бирате што на вас најмногу ви се јаде и што вашите сакани обожаваат.

Грчка Торта-Феноменален Спој на Чоколадо, Ореви и Плазма
Декорација, Разни Десерти, Торти

Грчка Торта-Феноменален Спој на Чоколадо, Ореви и Плазма

Мислам дека она што најмногу ме освои кај оваа торта е тоа колку убаво се спојуваат листовите со филот и колку е вкусно кога ќе ги почуствувате искршените парчиња плазма и чоколадо и низ целото парче торта.