Лебови

Ѓувеч во Рерна со Свинско Месо и Домашно Пченкарно Лепче
Главни Јадења, Лебови

Ѓувеч во Рерна со Свинско Месо и Домашно Пченкарно Лепче

Овој ручек ќе ги привлече сите на трпезата и може да биде совршено празнично јадење. Свинското месо ми е супер опција за зимскиот период, а оди одлично искомбиниран со зеленчуци како компирот, морковите и кромидот.

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто
Декорација, Лебови, Печива

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто

Ако сакате и вие да си ги имате овие преслатки Велигденски зајчиња од тесто на вашата трпеза и да видите насмевка на лицето на вашите најблиски, го имам вистинскиот рецептот за вас!

Како да си Направите Највкусна Домашна Пица
Главни Јадења, Лебови, Печива

Како да си Направите Највкусна Домашна Пица

Ова ќе биде највкусната домашна пица што некогаш сте ја пробале затоа што нема никакви адитиви, а за да ја направите ви требаат само неколку евтини и едноставни состојки кои е можно веќе да ги имате во кујна.

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии
Главни Јадења, Декорација, Лебови, Печива

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии

Овие супер вкусни печива од тесто за пастрмајлии симболично ги направив да бидат во форма на срце.
Одзгора ги наполнив со неколку филови, а супер е што вие можете исто така да си бирате што на вас најмногу ви се јаде и што вашите сакани обожаваат.

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Лебови, Печива

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство

Може да биде совршен појадок, ручек или вечера, зависно од вашето расположение. Оди супер со свежи салати, чаша јогурт, печен зеленчук, итн.

Новогодишна Трпеза: Елка од Тесто
Декорација, Лебови

Новогодишна Трпеза: Елка од Тесто

Не само што изгледа преубаво, туку е и одлична идеја за новогодишната трпеза, посебно во комбинација со макала, ајвар, итн. Се прави лесно, а изгледа преубаво и секој може да си ја подготви за брзо.