Tag: баклава рецепт

Сочна Баклава со Мак
Разни Десерти

Сочна Баклава со Мак

Оваа баклава е едноставна затоа што корите се готови, а филот се подготвува брзо и бара само неколку состојки. За многу брзо, имате вкусен десерт во кој вашето семејство и пријатели ќе уживаат. Тука се лимонот и ванилата за неодолива и незаборавна арома.