Tag: благо печиво

Новогодишна Елка од Тесто со Фил од Чоколаден Крем и Мармалад
Вкусни закуски, Идеи за Појадок, Печива, Разни Десерти

Новогодишна Елка од Тесто со Фил од Чоколаден Крем и Мармалад

Тестото е премеко и премиризливо и оди одлично во комбинација со чоколаден крем и вашиот омилен фил. Сите од најмладите до највозрасните ќе уживаат во нејзиниот вкус но и интересен изглед.

Уникатни и Премеки: Булочки, Руско Печиво
Идеи за Појадок, Лиснато тесто, Печива

Уникатни и Премеки: Булочки, Руско Печиво

Фотогенични и многу многу вкусни, секогаш се добра идеја за било кое време во денот-можат да бидат со солен или со благ фил, и со двата се извонредни и ви овозможува да ги задоволите сите вкусови на вашите најблиски.