Tag: брз десерт

Посен Колач: Медено Срце со Домашен Мармалад
Разни Десерти

Посен Колач: Медено Срце со Домашен Мармалад

Премеко, пресочно и неодоливо колаче кое е совршена комбинација со попладневното кафе или чај. Ова колаче е посно така да е соодветно за сите оние кои постат периодот пред Велигден или пак оние кои се на веганска исхрана.

Jaffa Бомбици (без Печење)
Разни Десерти

Jaffa Бомбици (без Печење)

Кога сте во брзање а сакате вкусен десерт, овие Jaffa бомбици се совршениот избор. Нема никакво печење и се готови за 30 минути и секој може да си ги подготови. Со само пет едноставни состојки, имате неодоливо вкусни колачиња кои се топат во уста. Портокалот е најдоминантен и дава прекрасна свежина на десертот со чоколадо […]