Tag: брз рецепт

Сочен Предлог за Ручек: Превкусна Мусака со Тиквички (Вегетаријанска)
Главни Јадења

Сочен Предлог за Ручек: Превкусна Мусака со Тиквички (Вегетаријанска)

Оди супер со некоја салата и нема на кого нема да му се допадне, а посебно ќе ги привлече љубителите на тиквички. Плус, и започнува нивната сезона, па тоа е уште една добра причина да си го запишете овој рецепт и да го подготвите уште утре.

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии
Главни Јадења, Декорација, Лебови, Печива

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии

Овие супер вкусни печива од тесто за пастрмајлии симболично ги направив да бидат во форма на срце.
Одзгора ги наполнив со неколку филови, а супер е што вие можете исто така да си бирате што на вас најмногу ви се јаде и што вашите сакани обожаваат.