Tag: вегетаријански рецепт

Сочен Предлог за Ручек: Превкусна Мусака со Тиквички (Вегетаријанска)
Главни Јадења

Сочен Предлог за Ручек: Превкусна Мусака со Тиквички (Вегетаријанска)

Оди супер со некоја салата и нема на кого нема да му се допадне, а посебно ќе ги привлече љубителите на тиквички. Плус, и започнува нивната сезона, па тоа е уште една добра причина да си го запишете овој рецепт и да го подготвите уште утре.

Превкусна Идеја за Ручек: ,,Смачкани" Компири со Фета и Моцарела
Главни Јадења

Превкусна Идеја за Ручек: ,,Смачкани” Компири со Фета и Моцарела

Толку се меки и миризливи, а се прават едноставно. Супер комбинација со месо, риба, салата или супа, вреди да се пробаат. Јас ги правам често, особено кога ќе ми ,,здосадат” стандардните рецепти со компири.