Tag: вкусна баклава

Баклава со Ф'стаци: Извонреден Десерт
Разни Десерти

Баклава со Ф’стаци: Извонреден Десерт

Ако сте расположени да пробате нешто различно во кујна, оваа баклава со ф’стаци е рецептот што ви недостасува! Веќе ни се добро познати класичните и често подготвуваните баклави со ореви, чоколадо и слично, но има и многу други идеи за филови кои вреди да се испробаат. Еден таков е дефинитивно оној со фил од сирови […]

Сочна Баклава со Мак
Разни Десерти

Сочна Баклава со Мак

Оваа баклава е едноставна затоа што корите се готови, а филот се подготвува брзо и бара само неколку состојки. За многу брзо, имате вкусен десерт во кој вашето семејство и пријатели ќе уживаат. Тука се лимонот и ванилата за неодолива и незаборавна арома.