Tag: вкусна торта

Сникерс Торта: Потполно Уживање
Разни Десерти, Торти

Сникерс Торта: Потполно Уживање

Кремаста, чоколадна, и со препознатлив мирис и вкус на кикирики, ќе ве освои на прва. Ја подготвив неодамна за прв пат и морам да ви признаам дека бев презадоволна и морав да го споделам рецептот со вас!

Шогетен Tорта, Совршен Вкус и Текстура
Разни Десерти, Торти

Шогетен Tорта, Совршен Вкус и Текстура

Лично, ја обожавам Шогетен млечната чоколада, но и останатите верзии како тирамису, лешник, јагода, итн. Ако сакате да ги изненадите вашите најблиски со превкусно парче торта кое ќе оди совршено со шолја кафе, оваа торта е вистинскиот избор!

Грчка Торта-Феноменален Спој на Чоколадо, Ореви и Плазма
Декорација, Разни Десерти, Торти

Грчка Торта-Феноменален Спој на Чоколадо, Ореви и Плазма

Мислам дека она што најмногу ме освои кај оваа торта е тоа колку убаво се спојуваат листовите со филот и колку е вкусно кога ќе ги почуствувате искршените парчиња плазма и чоколадо и низ целото парче торта.