Tag: вкусна храна

,,Мрзлива" Пита со Коприва и Сирење
Идеи за Појадок, Идеи за Ужинка, Пити

,,Мрзлива” Пита со Коприва и Сирење

Дали за појадок, ужинка или вечера, оваа пита е совршена во секоја смисла-јас обожавам коприва и едвај чекам кога ќе почне пролетта и може да се најде на зелените пазарчиња.

Ѓувеч во Рерна со Свинско Месо и Домашно Пченкарно Лепче
Главни Јадења, Лебови

Ѓувеч во Рерна со Свинско Месо и Домашно Пченкарно Лепче

Овој ручек ќе ги привлече сите на трпезата и може да биде совршено празнично јадење. Свинското месо ми е супер опција за зимскиот период, а оди одлично искомбиниран со зеленчуци како компирот, морковите и кромидот.

Разни Десерти, Торти

Брза Шварцвалд Торта без Печење: Десерт за Потполно Уживање

Не е воопшто ,,тежок” десерт и топло ви го препорачувам, особено ако веќе сте обожавател на безвременската шварцвалд тортата. Препознатлив десерт кој привлекува и со изгледот и со вкусот!