Tag: вкусно печиво

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии
Главни Јадења, Декорација, Лебови, Печива

Мини Печива во Форма на Срце со Тесто за Пастрмајлии

Овие супер вкусни печива од тесто за пастрмајлии симболично ги направив да бидат во форма на срце.
Одзгора ги наполнив со неколку филови, а супер е што вие можете исто така да си бирате што на вас најмногу ви се јаде и што вашите сакани обожаваат.

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Лебови, Печива

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство

Може да биде совршен појадок, ручек или вечера, зависно од вашето расположение. Оди супер со свежи салати, чаша јогурт, печен зеленчук, итн.