Tag: домашно тесто

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто
Декорација, Лебови, Печива

Слатки и Вкусни Велигденски Зајчиња од Тесто

Ако сакате и вие да си ги имате овие преслатки Велигденски зајчиња од тесто на вашата трпеза и да видите насмевка на лицето на вашите најблиски, го имам вистинскиот рецептот за вас!

Како да си Направите Највкусна Домашна Пица
Главни Јадења, Лебови, Печива

Како да си Направите Највкусна Домашна Пица

Ова ќе биде највкусната домашна пица што некогаш сте ја пробале затоа што нема никакви адитиви, а за да ја направите ви требаат само неколку евтини и едноставни состојки кои е можно веќе да ги имате во кујна.

Убавината на Традицијата: Кумановска Сеченица со Кисела Зелка
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Печива, Пити

Убавината на Традицијата: Кумановска Сеченица со Кисела Зелка

Вистински пример е за традиционалната кујна на мојот роден град и мислам дека вкусот е незаменлив. Позната е како Кумановска сеченица.