Tag: здрави состојки

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда
Идеи за Појадок, Пити

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда

Совршен појадок, ручек или вечера, оваа пита се прави лесно, а вкусот е незаборавен. Кога ќе се подготви правилно, копривата не е само превкусна состојка за извонредни јадења, туку е и богата со хранливи состојки.