Tag: лесна пита

,,Мрзлива" Пита со Коприва и Сирење
Идеи за Појадок, Идеи за Ужинка, Пити

,,Мрзлива” Пита со Коприва и Сирење

Дали за појадок, ужинка или вечера, оваа пита е совршена во секоја смисла-јас обожавам коприва и едвај чекам кога ќе почне пролетта и може да се најде на зелените пазарчиња.

Пита од Готови Кори со Спанаќ и Сирење (Интересен Начин на Подготовка!)
Идеи за Појадок, Пити

Пита од Готови Кори со Спанаќ и Сирење (Интересен Начин на Подготовка!)

Готова за 30 минути, за мене е преубав, брз а вкусен, појадок или вечера, кога немате многу слободно време, а сакате да подготвите нешто превкусно во кое сите најмили ќе уживаат.

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда
Идеи за Појадок, Пити

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда

Совршен појадок, ручек или вечера, оваа пита се прави лесно, а вкусот е незаборавен. Кога ќе се подготви правилно, копривата не е само превкусна состојка за извонредни јадења, туку е и богата со хранливи состојки.