Tag: лиснато тесто

Појадок за Уживање: Лиснати Погачки со Чварки
Вкусни закуски, Идеи за Појадок, Идеи за Ужинка, Лиснато тесто

Појадок за Уживање: Лиснати Погачки со Чварки

Одлични за појадок, но и во било кој друг дел од денот, овие вкусни погачки се толку воздушести и миризливи што нема да можете да им одолеете.

Сочни Кроасани со Кашкавал и Сирење-Уживање за Целото Семејство
Вкусни закуски, Идеи за Појадок, Идеи за Ужинка, Лиснато тесто

Сочни Кроасани со Кашкавал и Сирење-Уживање за Целото Семејство

Иако можеме да купиме кроасани во најблиската пекара или маркет, мислам дека единствениот вкус на домашни кроасани е незаменлив.