Tag: неодолив десерт

Jaffa Бомбици (без Печење)
Разни Десерти

Jaffa Бомбици (без Печење)

Кога сте во брзање а сакате вкусен десерт, овие Jaffa бомбици се совршениот избор. Нема никакво печење и се готови за 30 минути и секој може да си ги подготови. Со само пет едноставни состојки, имате неодоливо вкусни колачиња кои се топат во уста. Портокалот е најдоминантен и дава прекрасна свежина на десертот со чоколадо […]

Неодоливо Кремасти Шам Ролни со Ванила Фил
Разни Десерти

Неодоливо Кремасти Шам Ролни со Ванила Фил

Шам ролните се класичен и добро-познат десерт со многу различни верзии. Сите се прекрасни и затоа овој десерт не може никогаш да ви здосади затоа што ви дозволува да експериментирате со разни вкусови.