Tag: пита

Пита од Готови Кори со Спанаќ и Сирење (Интересен Начин на Подготовка!)
Идеи за Појадок, Пити

Пита од Готови Кори со Спанаќ и Сирење (Интересен Начин на Подготовка!)

Готова за 30 минути, за мене е преубав, брз а вкусен, појадок или вечера, кога немате многу слободно време, а сакате да подготвите нешто превкусно во кое сите најмили ќе уживаат.

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда
Идеи за Појадок, Пити

Вкусна Пита со Спанаќ, Коприва и Урда

Совршен појадок, ручек или вечера, оваа пита се прави лесно, а вкусот е незаборавен. Кога ќе се подготви правилно, копривата не е само превкусна состојка за извонредни јадења, туку е и богата со хранливи состојки.

Убавината на Традицијата: Кумановска Сеченица со Кисела Зелка
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Печива, Пити

Убавината на Традицијата: Кумановска Сеченица со Кисела Зелка

Вистински пример е за традиционалната кујна на мојот роден град и мислам дека вкусот е незаменлив. Позната е како Кумановска сеченица.