Tag: прослава

Шогетен Tорта, Совршен Вкус и Текстура
Разни Десерти, Торти

Шогетен Tорта, Совршен Вкус и Текстура

Лично, ја обожавам Шогетен млечната чоколада, но и останатите верзии како тирамису, лешник, јагода, итн. Ако сакате да ги изненадите вашите најблиски со превкусно парче торта кое ќе оди совршено со шолја кафе, оваа торта е вистинскиот избор!