Tag: ручек

Баница со Лобода и Кајмак од Селски Кори
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Пити

Баница со Лобода и Кајмак од Селски Кори

Оваа баница со лобода, кајмак и урда е вистинско уживање за сите кои обожаваат баници и пити. Но, овој пат нема месење: оваа баница се прави со готови кори и вкусот е неодолив!

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство
Главни Јадења, Идеи за Појадок, Лебови, Печива

Највкусната Фокача без Месење; Уживање за Целото Семејство

Може да биде совршен појадок, ручек или вечера, зависно од вашето расположение. Оди супер со свежи салати, чаша јогурт, печен зеленчук, итн.