Tag: торта

Реформ Торта-Незаборавно Кремасто Уживање
Торти

Реформ Торта-Незаборавно Кремасто Уживање

Интересното име на оваа торта велат дека е поврзано со периодот на реформи по Втората светска војна кога чоколадо, поубави брашна, јајца и путер станале подостапни и луѓето почнале да подготвуваат побогати десерти.

Разни Десерти, Торти

Брза Шварцвалд Торта без Печење: Десерт за Потполно Уживање

Не е воопшто ,,тежок” десерт и топло ви го препорачувам, особено ако веќе сте обожавател на безвременската шварцвалд тортата. Препознатлив десерт кој привлекува и со изгледот и со вкусот!