Tag: фета

Превкусна Идеја за Ручек: ,,Смачкани" Компири со Фета и Моцарела
Главни Јадења

Превкусна Идеја за Ручек: ,,Смачкани” Компири со Фета и Моцарела

Толку се меки и миризливи, а се прават едноставно. Супер комбинација со месо, риба, салата или супа, вреди да се пробаат. Јас ги правам често, особено кога ќе ми ,,здосадат” стандардните рецепти со компири.

Магична Новогодишна Трпеза: Соленки со 3 Состојки
Идеи за Ужинка

Магична Новогодишна Трпеза: Соленки со 3 Состојки

Рецептот неодамна почна да се шири на социјалните мрежи, а сликите изгледаа прекрасно. Затоа и решив да ги испробам и јас и верувајте ми, мислам дека ќе ги правам многу, многу често!