Tag: чоколадна торта

Киндер Торта
Торти

Киндер Торта

Кората и филовите се надополнуваат совршено. Корите се ароматични и вкусни благодарение на лешниците, а црниот и жолтиот фил ветуваат незаборавен вкус за целото семејство.

Сникерс Торта: Потполно Уживање
Разни Десерти, Торти

Сникерс Торта: Потполно Уживање

Кремаста, чоколадна, и со препознатлив мирис и вкус на кикирики, ќе ве освои на прва. Ја подготвив неодамна за прв пат и морам да ви признаам дека бев презадоволна и морав да го споделам рецептот со вас!