Tag: шварцвалд торта

Разни Десерти, Торти

Брза Шварцвалд Торта без Печење: Десерт за Потполно Уживање

Не е воопшто ,,тежок” десерт и топло ви го препорачувам, особено ако веќе сте обожавател на безвременската шварцвалд тортата. Препознатлив десерт кој привлекува и со изгледот и со вкусот!