Tag: јаболки

Мека и Извонредна Штрудла со Јаболки и Ванила со Кори од Хељда
Идеи за Појадок, Печива, Пити, Разни Десерти

Мека и Извонредна Штрудла со Јаболки и Ванила со Кори од Хељда

Оваа миризлива и превкусна штрудла со јаболки и ванила изобилува со извонредни вкусови и навистина ми се допадна многу, па решив да го споделам рецептот и со вас.

Еврејска Пита (Flodni), Колачот на Кој Никој не може да му Одолее
Разни Десерти

Еврејска Пита (Flodni), Колачот на Кој Никој не може да му Одолее

Со своите 5 кори и 4 различни филови (мак, јаболко, ореви и мармалад од сливи), можеби бара повеќе време да се подготви, но не е воопшто комплициран, а вкусот е неверојатен.